Інформація для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей

ПРАВОВИЙ СТАТУС ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНОЇ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Згідно із ст.1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України. Датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року. Відповідно до ст. 3 Цього закону, тимчасово окупованою територією України визначається:

10:00:27 28.02.2023

ПОРЯДОК В’ЇЗДУ ОСІБ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНУ ТЕРИТОРІЮ ДО АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ АБО М. СЕВАСТОПОЛЯ ТА ВИЇЗДУ З НЕЇ

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

09:01:52 28.02.2023

ПОРЯДОК В’ЇЗДУ ОСІБ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНУ ТЕРИТОРІЮ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ ТА ВИЇЗДУ З НЕЇ

Згідно ст. 12 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», в’їзд осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзд осіб, переміщення товарів з таких територій здійснюються через контрольні пункти в’їзду-виїзду. Командувач об’єднаних сил у риазі реальної загроз життю та здоров’ю осіб, які перетинають лінію розмежування, має право обмежити в’їзд цих осіб на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей на період існування цієї загрози. Порядок в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів із таких територій визначаються Кабінетом Міністрів України.

09:00:42 28.02.2023

УКРАЇНЦІ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ ДОНЕЦЬКОЇ, ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ, АР КРИМ ТА М. СЕВАСТОПОЛЯ, МОЖУТЬ ВАКЦИНУВАТИСЯ ПРОТИ COVID-19

Українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, можуть вакцинуватися проти COVID-19 у будь-якому пункті щеплення та центрі масової вакцинації на підконтрольних Україні територіях.

09:00:35 28.02.2023