ПРАВОВИЙ СТАТУС ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНОЇ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Дата: 28.02.2023 10:00

Згідно із ст.1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України. Датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року. Відповідно до ст. 3 Цього закону, тимчасово окупованою територією України визначається:

* сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя;
*  внутрішні води України цих територій, внутрішні морські води і територіальне море України
навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж
узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на
які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права,
 Конституції та законів України;
*  надра під територіями та повітряний простір над цими територіями.

Ст. 1 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» визначає тимчасово окупованими території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль, а саме:

• сухопутна територія та її внутрішні води у межах окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей;
  • внутрішні морські води, прилеглі до сухопутної території, визначеної пунктом 1 цієї частини;
  • надра під територіями, визначеними пунктами 1 і 2 цієї частини, та повітряний простір над цими територіями.

Межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях, визначаються Президентом України за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних Сил України.