СУМЩИНА СИТУАЦІЯ НА ПРИКОРДОННІ СТАНОМ НА 8.00 28 ЛЮТОГО 2024

Уночі та зранку росіяни здійснили 12 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 44 вибухи з мінометів та артилерії. Обстрілів зазнали Краснопільська, Юнаківська, Великописарівська, Есманьська, Середино-Будська громади.

09:31 28.02.2024

СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ВІД ТРАНСПОРТНОЇ КОМПАНІЇ ГРУЗАР

У березні 2024 року Український компанія Грузар розпочинає реалізацію програми допомоги найуразливішим сім’ям ВПО та сім'ям учасників бойових дій, які постраждали від російської агресії.

08:43 28.02.2024

ПРАВЕЦЬ – ЦЕ НАДЗВИЧАЙНО НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА

Інфекція вражає нервову систему та призводить до судом та спазмів м’язів по всьому тілу і навіть за умови вчасного лікування часто закінчується смертю На жаль, антисептики не можуть вбити бактерію, яка викликає правець. Єдиним надійним захистом від нього є вакцинація. Щеплення починають робити ще в дитинстві, і для цього використовують комплексну вакцину, яка також захищає від дифтерії та додатково від кашлюка. Останнє щеплення в дитинстві роблять у 16 років. Імунітет до цих хвороб від проведених у дитинстві щеплень не є пожиттєвим, тому захист необхідно поновлювати. Усім дорослим потрібно ревакцинуватися кожні 10 років. У 26 років, 36, 46, 56… і так протягом усього життя. Для дорослих проти дифтерії та правця в Україні доступна вакцина АДП-М. Збудник правця може потрапити в організм через будь-яку рану разом із ґрунтом. Але інфікуватися правцем легко і у повсякденному житті – обдерти коліна об асфальт, наступити на цвях або ж подряпатися якимось предметом на вулиці – такі речі можуть виявитись летальними. Минулого року в Івано-Франківській області на правець захворіла 3-річна дівчинка, яка не мала планових щеплень від цієї хвороби. Дитина майже місяць перебувала у медикаментозній комі під апаратом штучного дихання. Лікарям дивом вдалося врятувати їй життя. На початку цього року від правця помер 45-річний мешканець Чернівецької області, який останні 10 років не вакцинувався від правця. Не ризикуйте своїм життям, якщо пропустили планове щеплення, або й взагалі не пам’ятаєте, коли робили його востаннє, просто запишіться на прийом до сімейного лікаря. Вакцинація від дифтерії та правця в Україні є безоплатною у будь-якому віці.

08:25 27.02.2024

СУМЩИНА СИТУАЦІЯ НА ПРИКОРДОННІ СТАНОМ НА 8.00 27 ЛЮТОГО 2024

Вчора протягом дня росіяни здійснили 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 296 вибухів. Обстрілів зазнали Хотінська, Миропільська, Білопільська, Краснопільська, Великописарівська, Новослобідська, Дружбівська, Шалигинська, Есманьська, Середино-Будська, Свеська, Зноб-Новгородська громади. Середино-Будська громада: здійснено удари FPV-дронів (5 вибухів), мінометні обстріли (13 вибухів) та артилерійський обстріл (27 вибухів).

08:19 27.02.2024

ВЧОРА ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ У МЕЖАХ ФОРУМУ «УКРАЇНА. РІК 2024» РОЗПОВІВ ПРО ПЕРСПЕКТИВИ ЩОДО ОЗБРОЄННЯ ДЛЯ УКРАЇНИ, КОНТРНАСТУП ЗСУ У 2023 РОЦІ ТА ПЛАНИ НА 2024 РІК

«Верховний Головнокомандувач озвучив низку важливих тез. Головна: для нашої Перемоги необхідна консолідація  – зазначив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх. – Президент зазначив,  що третій рік повномасштабної війни – переломний. Від нього буде залежати формат закінчення війни. Існує багато нових викликів. Наразі нам усім потрібна мужність і стійкість, щоб їх подолати і вийти переможцями»

15:46 26.02.2024