ІНІЦІАТИВА ПРЕЗИДЕНТА І УРЯДУ УКРАЇНИ «ЗИМОВА ПІДТРИМКА»
Контекст. Україна входить у третю, найскладнішу, зиму повномасштабної війни
Держава усвідомлює всі труднощі з якими стикаються зараз громадяни України. Соціальні, економічні, енергетичні, безпекові. Тому Уряд, за ініціативи Президента України, впроваджує програми підтримки українських родин, які об’єднані під назвою «Зимова підтримка».
Що таке Зимова підтримка?
Зимова підтримка – це програми допомоги для всіх українців, з особливою увагою на найбільш вразливі групи населення.
Зимова підтримка – це як нові, так і вже діючі програми, які Уряд розширює і вдосконалює, щоб більше громадян могли ними скористатися.
Що вже входить до програм Зимової підтримки?
- Зимова єПідтримка. Одноразова державна допомога в розмірі 1000 гривень для всіх громадян, які перебувають на території України, в тому числі дітям. Витратити можна на ліки, оплату комуналки, донати на ЗСУ, квитки, благодійність тощо.
- Доступні субсидії. Держава надає субсидію на оплату комуналки кожному, хто потребує. Всі процеси спрощено, а жителі прифронтових громад можуть отримати до 21 тисячі гривень на купівлю дров та вугілля для опалення своїх домівок.
- Незмінні зимові тарифи. Держава бере зобов’язання не підвищувати тарифи на тепло, газ, електроенергію до кінця опалювального сезону, аби кожна родина могла прогнозовано розуміти свої витрати цієї зими.
- Ще більш “Доступні ліки”. Наразі українці вже можуть отримати майже 600 різних ліків та медзасобів безкоштовно або з невеликою доплатою. Цей перелік буде рекордно розширено на початку 2025 року. Для жителів прифронтових громад і віддалених громад у 13 областях України (де немає аптек) доступна доставка ліків в межах послуги “Мобільні аптеки” або Укрпоштою.
- Безоплатне харчування в школах. Уряд забезпечує безоплатним сніданком або обідом (на вибір) учнів початкової школи. У 2025 році планується розширити програму на всіх школярів.
- 6. Вчительська доплата. З січня 2025 року Уряд доплачуватиме вчителям 1000 гривень «на руки». Це важливий крок для визнання внеску вчителів в освітній процес в Україні, попри складні умови війни. З вересня ця виплата зросте до 2 тисяч гривень.
- Підтримка переселенців. Уряд продовжує виплачувати щомісячну фінансову допомогу для дорослих і дітей, а також з січня 2025 року запускає субсидію на оренду житла.
- «Тепла зима». Протягом грудня 2024 року сім’ї з числа малозабезпечених і вимушені переселенці, які є отримувачами допомог, отримають на кожну дитину по 6500 грн. Це кошти на купівлю дітям теплого одягу, взуття та інших речей, які потрібні взимку. Також в грудні 2024 до щомісячної виплати на дітей без батьківської турботи, які виховуються в сім’ях опікунів і піклувальників, додано 1000 грн на кожну дитину.
- Енергосвідомі. Уряд підтримує встановлення альтернативних джерел енергії — сонячних станцій, накопичувачів енергії та інших рішень. Завдяки грантам і пільговим кредитам підприємці, власники будинків і ОСББ можуть зробити свої оселі й бізнеси більш енергостійкими. Це знижує ваші витрати та зміцнює енергетичну систему країни.
- єКнига. Ініціатива, що спрямована на популяризацію читання, підтримку українського книговидавництва та створення рівного доступу до літератури. Громадяни України, які у 2024 році досягли 18-річного віку, можуть протягом року з дати народження отримати від держави 908 гривень на книжки українською мовою.
Протягом зими Уряд буде і далі розширювати перелік програм, аби підтримати якомога більше українських родин.
Інформація про доступні програми зосереджена в одному місці - на вебсайті “Зимова підтримка. Для тебе і твоєї родини”.
Щодо фінансування програм Зимової підтримки.
Уряд витрачає всі кошти платників податків виключно на безпеку та оборону нашої країни. Так буде і в 2025 році.
Інші невійськові програми та видатки допомагають фінансувати міжнародні партнери, надаючи фінансування в державний бюджет.