НА СУМЩИНІ ПРОЙШОВ ТРАДИЦІЙНИЙ «HEMPFEST»
Учасників науково-практичного семінару «HempFest» за дорученням очільника Сумщини Володимира АРТЮХА привітав перший заступник начальника обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО.
Захід зібрав понад 60 представників із різних областей України для обміну думками, науковими і практичними здобутками у цій сфері та для напрацювання ефективних шляхів подальшого розвитку коноплярства.
Як прокоментував Тарас Савченко, Сумщина була і залишається лідером серед регіонів України з розвитку галузі коноплярства та відома своїми науковими надбаннями. Площа посіву конопель в області досягає 700 га, що складає 23% від загальної площі в Україні. Вирощуванням цієї культури у нас займаються 6 суб’єктів господарювання.
У вітальному слові перший заступник начальника ОВА наголосив на важливості розвитку кластеру коноплярства в області, в тому числі за допомогою міжнародних партнерів, щоб Сумщина і надалі залишалася флагманом у цій галузі.
Для цього потрібно працювати не лише в напрямку вирощування культури, а й нарощувати потужності з переробки та налагоджувати реалізацію продукції. Адже промислові коноплі, як сировина, мають широкий спектр застосування, зокрема в харчовій та легкій промисловості, будівельній галузі, фармації, косметології, здійснюють мінімальний вплив на довкілля, а переробка характеризується безвідходністю виробництва, переконаний посадовець.
«Учасники науково-практичного семінару мали змогу переконатися, що навіть у цей складний час прикордонна Сумщина розвивається, підтримує напрямки, які забезпечать динамічний ріст нашої області та держави у подальшому. Сьогодні Сумщина не лише захищає кордон і є плацдармом для реалізації військових завдань, а й розвиває економічний, науковий, інноваційний, культурний потенціал», – зазначив Тарас Савченко.
Принагідно посадовець подякував за роботу науковцям, які здійснюють в області діяльність із селекції та насінництва конопель, та відзначив почесними грамотами голови обласної державної адміністрації суб’єктів господарювання, які займаються культивуванням цієї культури та спеціалізуються на переробці.