ЖИТЕЛІ СУМЩИНИ МАЮТЬ ПЕРЕВІРЯТИ ІНФОРМАЦІЮ ІЗ ОФІЦІЙНИХ ДЖЕРЕЛ, А НЕ СПОЖИВАТИ ВОРОЖІ ФЕЙКИ ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ
Про так звані електронні повістки, «ящики» для анонімної здачі сусідів до ТЦК та інші фейки і чутки, що ширяться в інтернет-мережах, розповіли під час брифінгу представники обласного та Сумського міського територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки
Під час брифінгу т.в.о начальника Сумського міського ТЦК та СП підполковник Сергій ХАРЧЕНКО, начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР Сумського обласного ТЦК та СП підполковника Віктор САМОНОВ, офіцер відділу рекрутингу та комплектування сектору комплектування Сумського обласного ТЦК та СП старшого лейтенанта Ярослав ЗИМОГЛЯД та начальник прес-служби обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр БОНДАРЕНКО розповіли як після ухвалення закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» змінилась робота Територіального центру комплектування та соціальної підтримки на Сумщині, в тому числі, окремим пунктом розмови були ворожі фейки та ІПСО, які сьогодні роз’єднують суспільство, дестабілізують ситуацію в області та демотивують громадян захищати Україну.
«Ми хочемо акцентувати увагу на тому, що про роботу ТЦК та СП та мобілізації, яка відбувається у нашій країні, на Сумщині, дуже багато ходить чуток. Російська пропаганда теж працює в цьому напрямку, – розповів Олександр Бондаренко. – Однією із «страшилок», які сьогодні є в соцмережах і лякають наше населення, є міф про те, що військовозобов’язаних відразу після проходження ВЛК відправляють на нуль. І громадяни кажуть «Я зараз прийду до ТЦК і мене через три дні відправлять в окоп». Це неправда. Наголошуємо, якщо людина йде по мобілізації, то вона проходить базовий навчальний курс – терміном 30 днів».
Крім того, як повідомив Ярослав ЗИМОГЛЯД, громадянин віком до 30 років може піти навчатися у вищий навчальний заклад і мати 4 роки підготовки у виші. Такий громадянин рахуватиметься військовослужбовцем з першого року навчання. Тобто ніхто без підготовки не направляється до військових частин.
Ще одним фейком є видача електронних повісток.
«Буквально вчора знайома розповіла, що її товаришу прийшла електронна повістка системі «Резерв +». Я завжди у таких випадках говорю, щоб мені привели цю людину, я хочу з нею познайомитись. Тому що електронних повісток в «Резерв +» не існує», – зазначив Олександр Бондаренко.
Детально про систему «Резерв +» розповів начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР Сумського обласного ТЦК та СП підполковника Віктор САМОНОВ: «Система «Резерв +» не є обов’язковою. Вона створена, щоб допомагати військовозобов’язаним уточнювати свої облікові дані та зміни до них. А повідомляти вчасно про зміни своїх облікових даних будь-який військовозобов’язаний та резервіст зобов’язані, згідно з вимогами чинного законодавства. Тобто не ми за ними маємо бігати і примушувати їх це робити, а це прописано в законодавстві. Функція «Резерв +» – це пришвидшення уточнення облікових даних за трьома позиціями: місце проживання, електронна адреса, номер телефону. Усі дані, оновлені через «Резерв +» надходять в систему «Оберіг».
Віктор Самонов додав, що станом на сьогодні такого поняття як «електронна повістка» в законодавстві не існує. Тому всі розмови про те, що хтось комусь надіслав електронну повістку, це або просто ІПСО, або шахрайські дії.
«Ворог будь-якими способами намагається роз’єднати наше суспільство. Навіть нещодавно вийшло відео, на якому стоять якісь незнайомці і розповідають, що вони активна частина Сумщини, і закликають інших людей до супротиву проти мобілізації. Також говорять про те, що будуть підривати залізничні колії в ТЦК та поліції. Ми розуміємо, на скільки ці люди далекі від Сумщини. Адже не існує ніяких залізничних колій ні в ТЦК, ні в поліції. Це вороже ІПСО, і люди мають це розуміти», – розповів Олександр Бондаренко.
Серед новеньких фейків, які могли бачити жителі Сумщини, інформація про анонімний «ящик».
«Нещодавно в соцмережах поширювалась інформація, що в поліцейських дільницях з’явились «ящики», куди анонімно можна поскаржитись на своїх сусідів, що людина ухиляється від мобілізації і в неї 2 автомобіля. І на фото є напис «ящик». Зрозуміло, що українською мовою «ящик» – це скринька і відразу видно, звідки ноги ростуть», – пояснив Олександр Бондаренко.
Учасники брифінгу подякували журналістам, які повідомляють, якщо знаходять у соцмережах, відео подібного змісту. Вони додали, що жителі Сумщини мають перевіряти інформацію із офіційних джерел, а не споживати ворожі фейки про мобілізацію.
Детальніше дивіться у відео: https://youtu.be/eiCQWqI_lvM