ОБГОВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ АУДИТУ БЕЗПЕКИ В САДІВСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ
01.05.2024 відбулось обговорення результатів аудиту безпеки в Садівській територіальній громаді Сумської області, який провела громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини на Сумщині в межах проєкту «Правосуддя для людей, які постраждали від російської агресії» за підтримки чеської організації «People in Need».
Для проведення комплексного аналізу зусиль місцевої влади щодо забезпечення безпекових умов правозахисники використовували методику Місцевого індексу прав людини: проаналізували місцеві політики з безпеки, зібрали інформацію з відкритих джерел, отримали відповіді за допомогою інформаційних запитів та поспілкувались з представниками громади. Зокрема, досліджувались рішення та дії ОМС щодо укриттів, евакуації, технічного забезпечення повідомлень для місцевих мешканців, співпраці з правоохоронцями та рятувальниками тощо.
Як відмітила Наталія Єсіна, виконавиця проєкту, основна мета дослідження - виявити як найбільш критичні прогалини, так і вдалі практики та в подальшому дати підґрунтя для роботи з міжнародними донорами в напрямі безпеки в громаді. Тож до обговорення результатів звіту долучились усі установи та організації, а також відділи виконавчої влади, дотичні до безпекових заходів. Як відмітили під час обговорення, в Садівській громаді прийняті цільові програми у сфері громадської та цивільної безпеки, створені дорадчі координаційні органи у сфері безпеки, але не достатньо системна робота проводиться з дослідження стану громадської думки. В громаді проводяться заходи з правоохоронними органами та ДСНС, спрямовані на профілактику правопорушень та підвищення знань щодо цивільної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.
Щодо важливості вивчення громадської думки та проведення моніторингів, реалізації проєктів та активності співпраці органів місцевого самоврядування та громадських активістів зазначила на заході Сніжана Камінська, Громадська радниця, координаторка Північного регіону Асоціації Громадських радників України
Ведеться робота з впровадження системи оповіщення населення у разі тривоги. Втім, аналіз показав, що відповідна робота потребує прискорення та посилення.
Нагадаємо, що моніторинговий процес відбувається, у тому числі, в рамках реалізації стратегічного плану діяльності Ради ВПО Сумської області, участі Української Гельсінської спілки з прав людини на Сумщині в Коаліції 1325, зокрема, реалізації регіонального плану заходів «Жінки, мир, безпека».
Фінальний звіт з ключовими висновками та рекомендаціями правозахисники презентуватимуть на широкий загал.