ВПЛИВ ЗМІНИ КЛІМАТУ НА БЕЗПЕКУ ТА ГІГІЄНУ ПРАЦІ

Дата: 01.05.2024 13:11

В Україні 28 квітня відзначили День охорони праці, який запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Щороку Міжнародна організація праці визначає девіз Всесвітнього дня охорони праці. В цьому році девіз: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

Зміна клімату має значний вплив на безпеку та гігієну праці через різноманітні фактори, які можуть виникати в результаті змін у кліматичних умовах. Ось деякі з найбільш важливих аспектів цього впливу:

1. Висока температура та спека:
  • Високі температури можуть призводити до теплового стресу для працівників, що може призвести до теплового удару та інших проблем із здоров'ям.
  • Необхідно забезпечити достатню вентиляцію на робочому місці, регулярні перерви для відпочинку, забезпечення питною водою.
  1. Екстремальні погодні умови:
  • Зміни у кліматі можуть призводити до появи бурь, повеней, сильних вітрів та інших небезпек на робочому місці.
  • Необхідно розробляти плани надзвичайних ситуацій та проводити навчання персоналу щодо дій у разі небезпеки.
  1. Забруднення повітря та води:
  • Зміни клімату можуть призводити до забруднення повітря та водних ресурсів, що може негативно впливати на здоров'я працівників.
  • Важливо забезпечувати належний контроль якості повітря та води на робочому місці.
  1. Збільшення ризику захворювань та травм:
  • Підвищення температур може збільшити ризик захворювань, таких як тепловий удар, а також може впливати на підвищення травматизму через погіршення умов праці.
  • Розробка та впровадження заходів з мінімізації ризиків.

Дотримання безпеки та гігієни праці у змінюваних кліматичних умовах вимагає постійного аналізу ситуації, планування відповідних заходів забезпечення безпеки та здоров'я працівників, а також регулярного навчання персоналу щодо запобігання можливим ризикам.

Ольга Склярова

начальник відділу профілактики

та розслідування нещасних випадків управління

контрольно-перевірочної роботи головного