ПРО ДЕРЖАВНУ ПІДТРИМКУ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ

Дата: 22.04.2024 15:59

Сільгосптоваровиробникам у 2024 році пропонують державну підтримку у вигляді дотації на худобу, оброблювані угіддя, переробні підприємства, техніку та кредитування.

За Міністерством аграрної політики та продовольства України:

205 млн. грн. для підтримки агровиробників, з яких:

200 млн. грн. для надання підтримки аграріям, які використовують

меліоровані землі;

5,0 млн. грн. для компенсації сімейним фермерським господарствам

сплаченого ЄСВ.

80,0 млн. грн. для надання кредитів фермерським господарствам;

796 млн. грн. для підтримки фермерських господарств та інших

виробників  сільськогосподарської продукції (відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918 (зі змінами).

Кошти спрямують на виплату:

бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності - у розмірі 4000 гривень на 1 гектар;

спеціальної бюджетної дотації для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 7000 гривень на одну корову;

спеціальної бюджетної дотації для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець на кожну голову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець;

окремої бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності на територіях, на яких завершено ведення бойових дій, та на територіях, тимчасову окупацію яких завершено, - у розмірі 8000 гривень на 1 гектар.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок прийому заявок з 1 травня по 30 червня поточного бюджетного періоду.

За Міністерством економіки України:

1 000 млн. грн. для часткової компенсації вартості агротехніки

вітчизняного виробництва;

3 000 млн. грн. для компенсації витрат за гуманітарне розмінування

земель;

1370 млн. грн. для надання грантів для створення або розвитку

бізнесу з яких передбачається направити 383,6 млн. грн. на гранти для садівництва, ягідництва та виноградарства.

З докладною інформацією щодо державної підтримки сільгосптоваровиробників можна ознайомитись на веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрацій у розділі «Державна підтримка АПК/2024» (https://www.apk.sm.gov.ua/index.php/uk/derzhavna-pidtrimka-apk).