СІМЕЙНІ ЛІКАРІ НАВЧАЮТЬСЯ ЗА ПРОГРАМОЮ ВООЗ mhGAP. ЩО ЦЕ І НАВІЩО?
На початок 2024 року близько 70 тисяч медпрацівників України пройшли навчання за програмою В003 mhGAP (Mental Health Gap Action Prorgamme), з них 16 тисяч – сімейні лікарі. Наразі навчання триває
Програма навчає фахівців первинної ланки медичної допомоги виявляти проблеми з ментальним здоров'ям та надавати необхідну підтримку.
ВОО3 запустила програму mhGAP у 2008 році для покращення доступу до послуг з ментального здоров'я. Нині вона впроваджується у понад 100 країнах світу, зокрема й в Україні.
Мета програми – покращити доступ до послуг з ментального здоров'я шляхом залучення неспеціалізованих кадрів – сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, медсестер, медбратів, фельдшерів.
Завдяки додатковій освіті кожен третій сімейний лікар в Україні вже готовий підставити плече та надати базову підтримку, повʼязану із ментальним здоров'ям, – безкоштовно і просто у найближчому закладі первинної медичної допомоги.
Розкажіть сімейному лікарю про: порушення сну, тривалу відсутність апетиту, тривожність, напругу в тілі, панічні атаки, навʼязливі думки про те, що може статися щось погане, пригніченість, апатію, бажання сховатися від усього світу.
Памʼятайте: сімейний лікар не замінить психолога, психотерапевта чи психіатра, але тепер зможе діагностувати порушення ментального здоровʼя, надати консультації або ж направити до вузького спеціаліста.
Тобто не обовʼязково відразу шукати психіатра або витрачати кошти на приватного психолога. Спочатку можна проконсультуватися з сімейним лікарем, до якого ви звикли.
Сімейний лікар дбає про тих, хто дбає про всіх.
Зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ та знайдіть поблизу сімейного лікаря, який пройшов навчання за програмою mhGAP –16-77.
Більше про ментальне здоров’я дізнавайтеся на сторінці: https://www.howareu.com/