ЯК ГОВОРИТИ З ЛЮДИНОЮ, ЯКА ЩОЙНО ПЕРЕЖИЛА ОБСТРІЛ?

Дата: 29.12.2023 10:05

Дані поради підготовлено у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ

Перш за все, підійдіть до людини та спокійно привітайтеся. Назвіть своє ім’я й запропонуйте допомогу. Переконайтеся, що людина вас чує. Оцініть її стан. Якщо вона плаче, тремтить і ніяк не реагує на слова, це може свідчити про сильний стрес.

Щоб людина вийшла на контакт, слідкуйте не лише за своїми словами, а й за виразом обличчя, поглядом, жестами. Тримайте зоровий контакт. Говоріть м’яко, спокійно, не надто гучно. Якщо людина йде на контакт, зорієнтуйте її. Запропонуйте воду, їжу чи ковдру, щоб зігрітися.

Вислухайте, запропонуйте звернутися до лікаря. Якщо людина відмовляється від допомоги, хоче побути на самоті – дайте їй час.