Садівська громада
Сумська область, Сумський район

ЯК ПОБОРОТИ КАРТОПЛЯНУ МІЛЬ

Дата: 29.09.2023 13:53
Кількість переглядів: 380

Рослини сімейства пасльонових, а особливо картопля, дуже схильні до напасті небезпечних шкідників. Одним з таких є картопляна міль - дуже ненажерлива комаха, здатне завдати шкоди практично всьому врожаю картоплі. Хто така картопляна міль і як з нею боротися - я розповім вам в нашій статті.

Фото без опису

Спочатку, так як картопляна міль - комаха дуже теплолюбна, основним ареалом її проживання були Південна і Центральна Америка, Австралія, Африка і країни Південної Європи. Поступово популяція картопляної молі поширилася по всьому світу, чому посприяли перевезення заражених пасльонових культур. Цей шкідник вважається одним з найнебезпечніших для фермерських господарств, адже боротися з ним дуже складно через стрімкий цикл розвитку, за місяць з яйця швидко розвивається половозріла доросла особина.

Фото без опису

Боротьба з картопляної міллю грунтується на попереджувальних агротехнічних заходах і ліквідаційних хімічних способах. Одним з методів боротьби з картопляною міллю є повноцінна глибоке перекопування ґрунту на зиму. Картопляні метелики і їх личинки не здатні перезимувати при температурах нижче -4 ° С, вони гинуть, як тільки ґрунт промерзає до таких показників. При незначному обмороженні картопляних бульб гусениці здатні залишитися в живих і при сприятливих умовах продовжити свій цикл розвитку (наприклад, в сховище вони можуть розмножуватися в зимовий час, а весною при посадці личинками знову потрапити в землю).

Фото без опису

Виявивши шкідника на своїй ділянці, для знищення всіх його форм розвитку і можливості подальшої появи проводите такі заходи:

  • Намагайтеся відмовитися від літнього посіву картоплі, віддавши перевагу раннім сортам, яким картопляна міль практично не страшна.
  • Перед посадкою проведіть огляд, перевірку і відсіювання пошкоджених бульб. Які залишилися по можливості зробіть фумігацію (спричиненого отруйними парами).
  • Бульби висаджують на максимально допустиму глибину.
  • Під час вегетаційного періоду проводите огляд рослини, підсапуйте його, видаляйте бур'яни. При виявленні личинок або гусениць з укриттями з павутини, витримуючи періодичність, обробіть рослини препаратами, що використовуються для боротьби з колорадським жуком (Волатон, Децис, Золон, Дінадім, Фокс).
  • Збирання картоплі, як і його просушування, проводите в денний час, тоді, коли картопляна міль не активна (обльоти шкідник здійснює в нічний час і ранкові години).
  • Після збору врожаю картопля, призначений для зберігання, обробіть спецзасобами (Ентобактерін, Дендробаціллін).
  • Зібраний урожай зберігайте при температурі не перевищує + 5 ° С, при мінімальній вологості.

 

Хороші результати в боротьбі з картопляною міллю дають феромонні пастки. Це привабливі хімічні речовини для самців молі, які застосовуються для їх вилову і подальшого знищення. Самки через відсутність запліднення роблять «порожню» викладку, в результаті чого поява нового покоління виключено.

     Головний спеціаліст відділу

фітосанітарних заходів на кордоні управління

фітосанітарної безпеки Головного управління

Держпродспоживслужби в Сумській області                                                                                  Юрій ЛЕБЕДКА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь