Садівська громада
Сумська область, Сумський район

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ В УМОВАХ СТРЕСУ?

Дата: 05.01.2023 16:30
Кількість переглядів: 132

 У Довіднику безбар'єрності розміщено поради для вчителя, як підтримати дитину в умовах стресу

Насамперед важливо розпізнати стрес. Ось деякі його можливі ознаки: надмірне хвилювання, неспокій, пригніченість, засмученість, замкнутість, зниження концентрації уваги, запам’ятовування чи успішності в цілому, надмірна настороженість, полохливість, підвищена дратівливість або агресивність, відстороненість від однокласників, друзів, уникнення певних людей чи ситуацій, частий головний біль або біль у животі, зміни апетиту чи харчових звичок, часті розповіді про подію, яка трапилась, іноді в деталях.

Як допомогти дитині впоратися зі стресом:

1) Нагадуйте дітям, як школа дбає про їхню безпеку та які заходи вжиті для зменшення ризиків, а також чому тут можна відчувати себе захищеним.

2) Дотримуйтеся плану роботи в класі. Так дитина знатиме, що повертається до звичного шкільного життя, і це допоможе їй відчути певну стабільність.

3) Зосереджуйте увагу дитини на її сильних сторонах. Допоможіть дітям відчути, на що вони здатні, – це додасть їм сили та впевненості.

4) Якщо ознаки стресу проявляються систематично, поговоріть про це з батьками дитини. Порекомендуйте звернутися до фахівця із психічного здоров’я.

5) Бережіть себе та не забувайте звертатися за психологічною підтримкою, якщо відчуватимете у цьому потребу.

Як налаштувати дитину спуститися в укриття під час повітряної тривоги?

Сигнал повітряної тривоги може викликати у дитини розгубленість або навіть відчуття паніки і стресу. 

1) Заздалегідь проведіть «репетицію», як ви йтимете до укриття. Поясніть дітям, що перехід до сховища – це обов’язкова умова для їхньої безпеки.

Чим більш організованим буде маршрут до безпечного місця, тим менше стресу зазнає дитина. Уникайте штовханини і паніки, зайві розмови заважатимуть дітям швидко переміститися до сховища.

2) Обговоріть з дітьми правила поведінки: в укритті потрібно спокійно зайняти місця, не бігати і не кричати.

3) Якщо дитина відмовляється йти в укриття, може допомогти дзвінок батькам і розмова з ними.

4) Будьте добрим прикладом для учнів – спокійними та турботливими.

Батьки мають заздалегідь пояснити дитині, що у школі під час повітряної тривоги потрібно діяти згідно з правилами і вказівками вчителя. 

Поради підготовлені дитячою психіатринею, керівницею Клініки психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Лесею Підлісецькою в межах ініціативи першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ щодо створення Національної програми ментального здоров’я.

За матеріалами: https://bf.in.ua/war/iak-dopomohty-dytyni-v-umovakh-stresu-porady-dlia-vchytelia/

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь