ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРИНЦИПУ «СПОЧАТКУ ЛЮДИНА»

Дата: 23.12.2022 13:00

На цьому наголошується в «Довіднику безбар’єрності», який є гідом з коректного спілкування. У ньому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови

Для безбар’єрної мови є таке просте правило, яке звучить так: «спочатку говоримо про людину, а не про її риси». Тобто у фразах та висловах спочатку згадуйте людину, а далі вже її ознаки, якщо це потрібно.

Наприклад, людина з інвалідністю, людина з ДЦП, людина з синдромом Дауна. Якщо ж ми говоримо, наприклад, «інвалід», ми по суті знеособлюємо людину, зводимо її особистість до якоїсь одної характеристики. Але насправді ж це не так.

Усі ми значно більше, ніж якась одна ознака.

Довідково. «Довідник безбар’єрності» створений за ініціативи першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

За матеріалами: https://pdp.nacs.gov.ua/library/dovidnyk-bezbariernosti