ВІТАЄМО З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ!

Дата: 09.11.2022 09:00

День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Історія України, її культура та писемність сягають глибокої давнини і нараховують багато тисячоліть. Лінгвісти стверджують, що мова української народності почала формуватися ще у VІ–ІХ ст. Процес унормування загальнонародної української мови вчені відносять до ХІІІ–ХІV ст.

Нелегкі були етапи становлення та розвитку нашої рідної мови. Вона зазнала найбільшу кількість  утисків та заборон, неодноразово завмирала на межі забуття. Та дивом вистояла.

Мова – одна із найважливіших ознак нації. Саме вона підтримує національну самосвідомість, любов до рідної землі та повагу до себе. Українська мова увібрала в себе найкращі та найвеличніші здобутки нашого народу.

Бережімо ж і плекаймо рідну мову! Нехай вона буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом.