ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ РЕЄСТР НАДАЄ МОЖЛИВІСТЬ УЧАСТІ В ПРОГРАМАХ ДЕРЖПІДТРИМКИ
Із 1 вересня 2022 року виробники сільськогосподарської продукції зможуть податися в Державному аграрному реєстрі на програми з держпідтримки: виплату на гектар землі, на дотацію за утримання корів
Перша програма – це виплата на гектар у розмірі 3100 гривень на 1 гектар. Максимальний розмір – до 120 гектарів. Немає обмежень, скільки гектар є у власності громадян, це може бути і один, і два гектари.
Друга програма – підтримка тих, хто тримає від трьох до сто корів. Виплата – в розмірі 5300 грн на корову. Підтримку зможуть отримати в тому числі й особисті селянські господарства. Єдина і ключова умова – земельні ділянки мають бути зареєстровані, це ж стосується і корів.
Зареєструватися в Державному аграрному реєстрі (ДАР) може будь-хто, для цього потрібно мати електронний підпис. Це може бути юридична або фізична особа.
Як зареєструватися у ДАРі?
Для реєстрації у ДАРі знадобиться: мобільний телефон, електронна пошта, кваліфікований електронний підпис (або BankID, якщо реєструється фізособа).
Алгоритм дій реєстрації:
1. На сайті dar.gov.ua натиснути «Зареєструватися».
2. Пройти реєстрацію через кваліфікований електронний підпис або BankID
a) реєстрація через КЕП:
б) завантажити файл ключа;
в) ввести пароль ключа;
г) реєстрація через BankID:
е) натиснути BankID;
є) обрати банк, яким користуєтеся;
г) пройти аутентифікацію через сайт банку.
3. Ввести свою електронну пошту та номер телефона.
4. Надійдуть п'ятизначні коди на пошту та телефон – ввести їх у відповідні віконця.
5. Надати згоду доступу до персональних даних.
6. Натиснути «Зареєструватися». Готово!
Що робити після реєстрації?
Увійти до електронного кабінету та перевірити дані про вас:
На сайті dar.gov.ua натиснути «Увійти до кабінету».
2. Пройти аутентифікацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису або BankID (виключно для фізосіб).
3. Після першого входу в Реєстр відкриється розділ Діяльність та активність. Вказати напрями діяльності.
4. Завантажити статут, якщо ви реєструєтеся як юрособа.
5. У розділі «Персональні дані» додати паспортні дані, дату народження і стать, основну електронну адресу та номер телефону, адресу для листування.
6. Перевірити ваші земельні ділянки, інформацію про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру. Для цього перейти у розділ «Земельні ділянки».
7. Перевірити кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично підвантажується з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього перейти у розділ Тварини.
8. Якщо дані про ваші земельні ділянки або тварин є некоректними, необхідно звернутися до адміністраторів реєстрів у встановленому законом порядку з вимогою виправити дані. Після оновлення даних в реєстрах інформація в ДАР оновиться автоматично.
За консультацією з питань внесення чи виправлення відомостей у державних реєстрах можна звертатися до Безоплатної правової допомоги
0-800-213-103.
Покрокова інструкція з реєстрації та користування платформою за посиланням: https://bit.ly/DAR_registry.