ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ РЕЄСТР НАДАЄ МОЖЛИВІСТЬ УЧАСТІ В ПРОГРАМАХ ДЕРЖПІДТРИМКИ

Дата: 02.09.2022 15:30

Із 1 вересня 2022 року  виробники сільськогосподарської продукції зможуть податися в Державному аграрному реєстрі на програми з держпідтримки: виплату на гектар землі, на дотацію за утримання корів

Перша програма – це виплата на гектар у розмірі 3100 гривень на 1 гектар. Максимальний розмір – до 120 гектарів. Немає обмежень, скільки гектар є у власності громадян, це може бути і один, і два гектари.

Друга програма – підтримка тих, хто тримає від трьох до сто корів. Виплата – в розмірі 5300 грн на корову. Підтримку зможуть отримати в тому числі й особисті селянські господарства. Єдина і ключова умова – земельні ділянки мають бути зареєстровані, це ж стосується і корів.

Зареєструватися в Державному аграрному реєстрі (ДАР) може будь-хто, для цього потрібно мати електронний підпис. Це може бути юридична або фізична особа.

Як зареєструватися у ДАРі?

Для реєстрації у ДАРі знадобиться: мобільний телефон, електронна пошта, кваліфікований електронний підпис (або BankID, якщо реєструється фізособа).

Алгоритм дій реєстрації:

1. На сайті dar.gov.ua натиснути «Зареєструватися».

2. Пройти реєстрацію через кваліфікований електронний підпис або BankID

a) реєстрація через КЕП:

б) завантажити файл ключа;

в) ввести пароль ключа;

г) реєстрація через BankID:

е) натиснути BankID;

є)  обрати банк, яким користуєтеся;

г) пройти аутентифікацію через сайт банку.

3. Ввести свою електронну пошту та номер телефона.

4. Надійдуть п'ятизначні коди на пошту та телефон – ввести їх у відповідні віконця.

5. Надати згоду доступу до персональних даних.

6. Натиснути «Зареєструватися». Готово!

Що робити після реєстрації?

Увійти до електронного кабінету та перевірити дані про вас:

На сайті dar.gov.ua натиснути «Увійти до кабінету».

2. Пройти аутентифікацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису або BankID (виключно для фізосіб).

3. Після першого входу в Реєстр відкриється розділ Діяльність та активність. Вказати напрями діяльності.

4. Завантажити статут, якщо ви реєструєтеся як юрособа.

5. У розділі «Персональні дані» додати паспортні дані, дату народження і стать, основну електронну адресу та номер телефону, адресу для листування.

6. Перевірити ваші земельні ділянки, інформацію про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру. Для цього перейти у розділ «Земельні ділянки».

7. Перевірити кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично підвантажується з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього перейти у розділ Тварини.

8. Якщо дані про ваші земельні ділянки або тварин є некоректними, необхідно звернутися до адміністраторів реєстрів у встановленому законом порядку з вимогою виправити дані. Після оновлення даних в реєстрах інформація в ДАР оновиться автоматично.

За консультацією з питань внесення чи виправлення відомостей у державних реєстрах можна звертатися до Безоплатної правової допомоги
0-800-213-103.

Покрокова інструкція з реєстрації та користування платформою за посиланням: https://bit.ly/DAR_registry