УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК СПЛАТИ ШТРАФІВ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ДО РЕКЛАМИ ВАКАНСІЙ

Дата: 01.09.2022 08:30

Ще 26 років тому, Постановою ВРУ від 03.07.1996 № 270/96-ВР, було ухвалено Закон України «Про рекламу» (далі – Закон), яким заборонялися дискримінація за віком, статтю, кольором шкіри або за політичними і релігійними переконаннями. На початку цього року до статті 241 Закону було внесено зміни, а саме: за ейджизм і сексизм передбачено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення. На сьогодні сума штрафу складає 65 тис. грн.

Процедуру сплати рекламодавцями штрафу визначено Порядком сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону України "Про рекламу" щодо реклами послуг із працевлаштування, затвердженим Постановою КМУ від 05.08.2022 № 863.

Рекламодавці сплачують штраф у державний бюджет за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців.

Штраф сплачується на підставі складеного акту перевірки.

Штраф сплачується в 15-денний термін з дня отримання розпорядчого документа Держпраці.

У разі несплати штрафу упродовж 15 календарних днів, суму штрафу стягуватимуть в судовому порядку.

Порушник також має право звернутися до Держпраці або до суду щодо оскарження рішення про штраф.