Садівська громада
Сумська область, Сумський район

УРЯД СПРОСТИВ ОРГАНІЗАЦІЮ ВІДПОЧИНКУ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ЗА КОРДОНОМ

Дата: 13.06.2022 10:30
Кількість переглядів: 299

 Міністр соціальної політики України Марина ЛАЗЕБНА повідомила, що Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, яке спрощує організацію виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок

«Цього літа, на жаль, через війну ми маємо значно менше можливостей організувати оздоровлення та відпочинок для дітей в Україні. Тому ми ведемо перемовини з країнами-партнерами, щоб організувати такий відпочинок за кордоном. Сподіваємось, що уряди країн-партнерів та організації в цих країнах відгукнуться на це наше прохання, і ми разом зможемо організувати для більшої кількості дітей відпочинок у безпеці, який зараз для багатьох є насправді необхідним. Для того, щоб можна було в короткі терміни забезпечити організований виїзд дітей на відпочинок за кордон ми спростили процедуру такого виїзду. Але також нам було важливо зробити цей процес контрольованим та безпечним для дітей і мати гарантії повернення їх в Україну.

Тому пріоритет у запрошенні дітей на відпочинок матимуть органи державної влади інших країн. При цьому, різні установи та організації також зможуть запрошувати дітей на оздоровлення та відпочинок в сім’ях та закладах, але виключно за наявності листа від центрального або місцевого органу виконавчої влади держави, до якої запрошуються діти, який підтверджує те, що установа, яка запрошує дітей, уповноважена здійснювати організацію оздоровлення та відпочинку дітей з України, і в якому надаються гарантії повернення дітей до України», – прокоментувала Марина Лазебна.

Рішення Уряду передбачає, що під час воєнного стану групи дітей зможуть виїжджати за кордон на оздоровлення та відпочинок виключно за наявності згоди Нацсоцслужби. При цьому, при подачі пакета документів до уповноваженого органу більше не потрібно здійснювати їх нотаріальне засвідчення.

Рішенням Уряду передбачений наступний алгоритм дій.

Сторона, що виявила бажання прийняти дітей на оздоровлення та відпочинок за кордоном, має подати до Нацсоцслужби:

1. Запрошення на оздоровлення та відпочинок дітей. В запрошенні зазначається:

• держава, до якої діти запрошуються;

• строк, на який виїжджає група дітей,

• дата їх повернення;

• кількість запрошених дітей, їх вік;

• можливість прийняття дітей, які потребують допоміжних засобів реабілітації;

• умови фінансового забезпечення оздоровлення та відпочинку, проживання, харчування дітей та супроводжуючих осіб;

• зобов’язання щодо страхування дітей та їх супроводжуючих осіб;

• інформація про заклади, в яких планується розміщення дітей (адреса закладу), або список сімей, які прийматимуть дітей на оздоровлення та відпочинок з України;

• гарантії захисту прав дітей, а також повернення до України.

2. Лист від центрального або місцевого органу виконавчої влади держави, до якої запрошуються діти. В листі має міститися інформація про те, що сторона, що приймає дітей, уповноважена здійснювати організацію оздоровлення та відпочинку дітей з України в сім’ях і закладах за кордоном, а також гарантії повернення дітей до України.

Національна соціальна сервісна служба України визначає регіони, в яких діти найбільше потребують оздоровлення та відпочинку, та звертається до обласних військових адміністрацій для формування груп дітей та підготовки пакета документів для їх виїзду за кордон на оздоровлення та відпочинок.

Обласна військова адміністрація формує групу дітей, призначає супроводжуючих осіб та подає до Нацсоцслужби пакет документів для виїзду групи дітей за кордон.

Нацсоцслужба здійснює розгляд поданих документів та надає згоду на виїзд організованої групи дітей за кордон.

Також рішення Уряду передбачає, що під час воєнного стану оздоровлення та відпочинок за кордоном дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в сім’ях заборонено. Оздоровлення зазначених категорій дітей дозволяється організованими групами в закладах. Діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, які були евакуйовані з України, можуть забезпечуватись послугами з оздоровлення та відпочинку у складі організованих груп виключно на території держави, в якій вони знаходяться.

Довідково

Відповідні зміни внесені до:

1) Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.

2) Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1167.

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-sprostiv-organizaciyu-vidpochinku-ta-ozdorovlennya-ditej-za-kordonom

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь