ЗА ЩО САМЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЄВРОДЕПУТАТИ В СТРАСБУРЗІ 8 ЧЕРВНЯ 2022 РОКУ

Дата: 09.06.2022 15:30

Надаємо роз'яснення щодо підтримки Європейським парламентом євроінтеграційного процесу України

Євродепутати на своєму засіданні 08.06.2022 проголосували, зокрема, за наступне:

• Без зволікань надати Україні зброю відповідно до потреб, висловлених українською владою.
  • Визнати, що Версальська декларація визнає європейські прагнення України та її заявку на членство в ЄС і надати їй статус кандидата на вступ до ЄС як чіткий політичний знак солідарності з народом України.
  • Підтвердити, що Україна, як і будь-яка інша країна, має суверенне право самостійно ухвалювати рішення щодо своїх політичних союзів та економічної інтеграції без втручання інших країн.
  • Підтримати розслідування воєнних злочинів, скоєних в Україні, у тому числі шляхом заклику до створення спеціального трибуналу ООН.
  • Забезпечити притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах та порушеннях прав людини та закликати Союз та його держав-членів надати допомогу Україні в міжнародних розслідуваннях воєнних злочинів.

Нагадаємо, вчора, 8 червня, на пленарному засіданні у Страсбурзі Європейський Парламент ухвалив резолюцію про надання Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Документ підтримали 438 євродепутатів, 65 – висловилися проти, 94 – утрималися.