21 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона - не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.
Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.
Дата Дня рідної мови була обрана на згадку про трагічні події, що сталися в Бангладеш 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, котрі вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. Відтоді ця дата у Бангладеш стала днем полеглих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови.
Рішенням про впровадження Дня рідної мови ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи, адже близько половини із 6000 розмовних мов світу нині загрожує зникнення. Також організація певна, що це є важливим кроком до визнання необхідності захистити різноманіття культур і зберігати повагу до мови як показника культури.
У сільських бібліотеках Садівської сільської ради до Міжнародного дня рідної мови організовані інформаційно-освітні заходи: мовознавчий калейдоскоп «Мово українська, гордосте моя!», літературна поличка знайомства «Перлини української літератури» (Садівська бібліотека); урок народознавства «Процвітай же калинове українське слово!» (Голубівська бібліотека); літературна виставка «Слово рідне, мова рідна» (Низівська бібліотека); поличка «Мова - це наша світлиця, вона як добірне зерно» (Сульська бібліотека); мовний калейдоскоп «Прекрасне слово і душа у мові рідній воз`єднались», літературний калейдоскоп «Моя велична Українська Мово!» (Шпилівська бібліотека).