САДІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ПРОВЕЛА ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ
З метою гідного вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду Українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років, голодоморів 1921 – 1922, 1946 – 1947 років в Україні у населених пунктах Садівської сільської ради відбулися відповідні заходи. У селі Сад біля пам'ятного знаку пам'яті жертв голодомору відбувся мітинг до Дня вшанування жертв голодомору «Україна пам’ятає, світ визнає», у селі Терешківка - година пам'яті, Пекучий біль мого народу", у Сулі - година скорботи "Не згасне свічка пам'яті народна", в смт Низи – поминальний захід.
У бібліотечних закладах громади проведені інформаційні заходи: книжкова виставка «Трагедія століття» (Голубівська сільська бібліотека); книжкова виставка «Причини і наслідки голодомору» (Низівська селищна бібліотека), книжково – ілюстративна виставка - пам’ять «Жнива скорботи» (Садівська сільська бібліотека); історична поличка «1933 рік: хроніка голодного геноциду» (Сульська сільська бібліотека); книжкова виставка «Покличемо пам'ять у свідки» (Терешківська сільська бібліотека); хвилина пам’яті «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця», книжкова поличка «Чорні сторінки історії України» ((Шпилівська сільська бібліотека).
Як можна забути, що без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей?
Ні, не забудемо! Пам’ятаймо, що взимку 1932-1933 років помирало в Україні 17 чоловік за хвилину, 25 тисяч - щодня. За 10 місяців Україна втратила майже чверть свого населення.
Страшна арифметика, та не вся, бо до неї треба додати розкуркулених і висланих до Сибіру, розстріляних і замордованих у 1937-1939 роках.
Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933.
Ми ж з вами можемо запалити свічку тільки для світлої пам’яті і щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями.