НА СУМЩИНІ ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ МІЖ НАЦПОЛІЦІЄЮ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ГРОМАДАМИ – «ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ ОФІЦЕР ГРОМАДИ»
У рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади» між ГУНП у Сумській області та територіальними громадами Сумщини підписано Меморандум про партнерство та співпрацю
Основна мета Меморандуму – спільна робота на засадах партнерства, спрямована на підвищення рівня публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини та протидії злочинності на території громад.
Перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Тарас САВЧЕНКО повідомив, що проєкт «Поліцейський офіцер громади» є прикладом нового механізму, який впроваджує держава. Держава покладається не тільки на фінансовий ресурс громад, а й на паритетних умовах бере на себе частину фінансування.
«Поліцейський офіцер громади – це не просто особа, яка представляє державу і Національну поліцію. Це людина, яка проживає в громаді, у якої має сформуватися суттєвий рівень довіри з керівником громади. Така взаємодовіра допоможе вирішувати нагальні питання на цій території», – наголосив перший заступник голови Сумської облдержадміністрації.
До привітань долучився голова обласної ради Віктор ФЕДОРЧЕНКО та акцентував увагу на важливості спільних дій усіх гілок влади заради безпеки в області.
«Відтепер у кожній територіальній громаді буде офіцер, який не тільки працюватиме на її території, але й житиме там. Він знатиме місцеве населення. Він буде орієнтованим на забезпечення безпеки людей і 80-90% свого робочого часу знаходитиметься в громаді. Особливо це важливо в нашій прикордонній області», – зазначив він.
Начальник ГУНП в Сумській області Олександр АНОХІН повідомив, що на Сумщину прибули 48 поліцейських автомобілів. Це найбільша кількість в Україні.
«Люди мають знати і розуміти, що поліція та місцева громада – це єдине ціле у напрямку створення безпеки. Відтепер, з упровадженням цього проєкту кожен житель громади відчуватиме, що він захищений», – сказав головний поліцейський Сумщини.
Усі присутні голови територіальних громад поставили свої підписи й печатки під спільним документом з ГУНП у Сумській області.
Згідно з Меморандумом, громада забезпечує поліцейського офіцера місцем роботи, маркує службовий автомобіль розпізнавальними знаками належності до громади. Заробітну плату, оснащення, планшет, доступ до бази даних, підтримку додатковими силами і засобами бере на себе поліція. Поліцейський офіцер громади 90% часу проводитиме у громаді і буде підзвітний їй. Це буде працівник поліції з усіма передбаченими правами і обов’язками, але житиме і працюватиме він у громаді, якій і надаватиме послуги: від оформлення ДТП до затримання злочинця.