МОЗ НАГОЛОСИЛО НА ДОТРИМАННІ КАРАНТИННИХ НОРМ, ЩОБ УКРАЇНА Й НАДАЛІ ЗАЛИШАЛАСЯ В «ЗЕЛЕНІЙ ЗОНІ»

Дата: 18.08.2021 12:30

Зараз на всій території України, відповідно до норм, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236, встановлено «зелений» рівень епіднебезпеки, як базовий

Уся територія країни одночасно повернеться до «жовтого» рівня, у разі наявності протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак на всій території України:

- кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів – більше ніж 75;

- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більше як 4 відсотки;

кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – менше ніж 300;

наявності підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

«Жовтий» рівень буде встановлений рішенням державної ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров’я. При нормалізації епідемічної ситуації та досягнення ознак «зеленої» зони і їхньої фіксації протягом 7 днів підряд, так само рішенням державної ТЕБ та НС вся країна перейде до «зеленого» рівня.

У разі погіршення показників в певному регіоні та встановленні «червоного» рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни перебуватиме на «жовтому» рівні.

Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до «червоного» рівня. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

- завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,

- кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,

- кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60,

- коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%,

- зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові протиепідемічні обмеження.

Наступним кроком при погіршенні ситуації стане перехід до «червоного» рівня, він встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, – більш як 65%;

кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — більше ніж 60;

коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більш як 20%;

рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більш як 50%.

Деталі про карантинні норми в межах кожного із зазначених рівнів у інфографіці.

За матеріалами пресслужби Міністерства охорони здоров'я