Садівська громада
Сумська область, Сумський район

СОЦЗАХИСТ ІНФОРМУЄ

Дата: 19.07.2021 14:30
Кількість переглядів: 378

 Домашнє насильство – це дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї, чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах, чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Потрібно знати ключові прояви насильства, щоб захистити себе та своїх рідних. Давайте докладніше поговоримо про види домашнього насильства:

 1. Економічне насильство – це умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів, документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування, реабілітації, заборона працювати або надмірне примушування до праці, заборона навчатися.

 2. Психологічне насильство – включає словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняє емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю.

 3. Сексуальне насильство – будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.

 4. Фізичне насильство – ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості. Залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

 Дитина свідок (або очевидець) насильства – теж особа, яка постраждала від домашнього насильства!

 Як діяти, якщо ви стали свідком насильства ?

 1. Підійти до потерпілої особи і вдати, що ви знаєте її. Це допоможе переключити увагу кривдника. Якщо кривдник пішов, запропонуйте допомогу особі, яка зазнала насильства (запропонуйте воду, викликати лікаря, зателефонувати рідним або у відповідні служби тощо); 

 2. Зробити кривднику зауваження. Якщо кривдник не відреагує на зауваження, за можливості, зняти все на камеру;

 3. Викликати поліцію та стисло описати ситуацію;

 4. Якщо життю чи здоров’ю постраждалої особи загрожує небезпека, викликати швидку допомогу.

  Що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства ?

 Обов’язково відреагуйте, не залишайтесь осторонь! Від цього може залежить життя потерпілої особи.

 1. Не розпитуйте деталей, не намагайтеся з'ясувати “причини” насильницької поведінки з боку кривдника. Це може викликати до Вас недовіру зі сторони потерпілої особи. Вислухайте потерпілу особу та підтримайте.

 2. Поговоріть особисто з потерпілою особою. Спокійно запитайте, чи потрібна їй будь-яка допомога і дайте їй зрозуміти, що вона може вам довіряти і будь-коли звернутися до Вас за допомогою.

 3. За необхідності, разом зателефонуйте до відповідних служб або “гарячу лінію” 15-47 / 0 800 500 335;

  4. Придумайте “кодове” слово або сигнал на випадок розпалу домашнього насильства. 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь