24 ТРАВНЯ - ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ ПАРКІВ

Дата: 24.05.2021 16:00

24 травня у всій Європі святкується Європейський день парків. Відсвяткувавши у  1999 році, цей день відзначається щорічно. Європейський день парків (The European Day of Parks) був заснований Федерацією Європарк (EUROPARК Federation) - європейською організацією, яка об’єднує природоохоронні території в тридцяти шести європейських країн.

Саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші дев'ять Національних парків, заснованих у Швеції.

Сьогодні природні території є однією з найбільших цінностей планети.

Глобальна мета Європейського дня парків полягає у підвищенні значущості парків і заповідних територій, в розробці заходів зі збереження цих територій.

Довідково. У Садівській громаді наявні:

Унікальний історичний парк «Низівський» - парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення (загальною площею 6,0 га)відповідно до рішення Сумського облвиконкому від 20.06.1972 № 305.

Орнітологічний заказник загальнодержавного значення “Журавлиний”          (258 га) згідно Постанови Ради Міністрів УРСР від 16.12.1982 р. № 617.

Гідрологічний заказник місцевого значення “Ворожбянський” (2396,0 га) відповідно до рішення Сумської обласної ради від 13.10.1994 та від 18.12.2008.

Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело Барвінкове-2» (0,02 га) відповідно до рішення Сумського облвиконкому від 21.12.1983 р. № 407.