Центр первинної медико-санітарної допомоги Садівської сільської ради інформує

Дата: 06.05.2021 11:30

Первинну медичну допомогу населенню Садівської сільської громади Сумської області Сумського району надає  комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Садівської сільської ради Сумського району Сумської області, у складі якого 9 структурних підрозділів (із них 3 АЗПСМ та 6 ФП).

Комунальна установа створена рішенням другого пленарного засідання третьої сесії Садівської сільської ради восьмого скликання від 30.12.2020. Керівник: - тимчасово виконуючий обов’язки директора  Метенко Світлана Юріївна.

Лікувально – профілактичні підрозділи КНП:

- Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини смт Низи,

- Фельдшерський пункт с. Шпилівка,

- Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с. Сад,

- Фельдшерський пункт с. Ясени,

- Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с. Терешківка,

- Фельдшерський пункт с. Великі Вільми,

- Фельдшерський пункт с. Печище,

- Фельдшерський пункт с. Сула

- Фельдшерський пункт с. Голубівка.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» обслуговує 33 населені пункти, загальна кількість населення -  близько 11 тисяч осіб, з них дітей першого року життя – 25 осіб.

Медичну допомогу населенню Садівської сільської ради у закладах первинної ланки надають 6 сімейних лікарів та 16 середніх медичних працівників.

З травня 2021 року розпочинається переукладання декларацій між сімейними лікарями та мешканцями Садівської сільської ради.

Що необхідно для переукладання декларації

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем:

паспорт, ідентифікаційний номер і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років, візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Основний спосіб заповнення декларації — електронний. Уповноважена особа медичного закладу (в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар) внесе Ваші дані в систему. На Ваш номер телефону надійде код для підтвердження операції, який необхідно повідомити уповноваженій особі медзакладу.

Уповноважена особа медзакладу роздрукує декларацію, яку Ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у Вас). Уважно перевірте, чи всі дані зазначені правильно. Якщо потрібно,  працівник закладу внесе зміни до системи та роздрукує декларацію повторно. Потім уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

Ви можете звертатись до  лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі станом здоров’я. Як показує світовий досвід, більшість проблем зі здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки у разі необхідності, будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, у тому числі ті, що  підпадають під програму “Доступні ліки”, медичні довідки, тощо.

Безоплатні послуги у Вашого лікаря

- Спостереження за здоров'ям пацієнта та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів.

- Профогляди для семи груп ризику: гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, туберкульоз, вірус імунодефіциту людини, деякі злоякісні новоутворення.

- Рецепти на ліки, у тому числі за програмою «Доступні ліки».

- 8 базових досліджень:

1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.

2. Загальний аналіз сечі.

3. Глюкоза крові.

4. Загальний холестерин.

5. Вимірювання артеріального тиску.

6. Електрокардіограма.

7. Вимірювання ваги, зросту, окружності талії.

8. Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

- Вакцинація за календарем щеплення.

- Знеболення.

- Видача листків непрацездатності та інших довідок.

- Взяття біоматеріалів і медичні втручання.